Aktualijos
Naujausi Augalai

skaidrus

pavesyje      Kiekvienoje sodyboje ar sode visada surasime vietų, kur medžiai ,krūmai ar pastatai užstoja saulės šviesą. Dažnai girdime skundus, kad tokiose vietose niekas neauga. Tačiau net ir pavėsingoje vietoje galite susikurti nuostabią augalų kompoziciją. Toks kampelis gal ir nežėrės spalvingų žiedų gausa, bet įvairi lapų spalva, faktūra, tinkamas augalų išdėstymas, neleis abejoti šio kampelio grožiu.

      Neskubėkite augalų augančių pavėsyje tręšti, jie auga lėčiau todėl ir trąšų jiems reikia mažiau. O be to, jei jūsų kompozicija po medžiais - nukritę, supuvę lapai bus jiems papildoma trąša. Žolinius augalus reikia mažiau prižiūrėti , tik kas kelis metus vertėtų iškasti ir padalinti, kad nesutankėtų. Piktžolių taip pat bus nedaug, o kai kiliminiai augalai uždengs žemę, jų išvis beveik neliks. Jei pavėsingoje vietoje įrengsite Pavesisatramas, stelažus - galėsite auginti penkialapį vinvytį ar vijoklinę hortenziją. Jie suteiks ir foną kitiems pavėsį mėgstantiems augalams. Efektingai tokiame kampelyje atrodys blakėžudės žvakės išaugančios apie 1,5m aukščio. Jei pavėsinga vieta dar ir drėgnesnė rekomenduojame gaures. Pševalskio gaurė ypač dekoratyvi pavėsyje, šviečianti savo geltonai auksinių žiedų žvakėmis.

       Iš žemesnių augalų rekomenduotume melsves. Visos jų rūšys ir veislės, taip pat ir margalapės, puikiai auga pavėsyje ir yra visai nereiklios. Savo lapais įdomios rodžersijos kaštonlapės , kurių lapai primena didelius kaštono lapus. Žemės paviršių tokiame kampelyje užkloti gali mažoji žiemė ar gebenė, jos abi nenumeta lapų ir žiemą, yra nereiklios. Jei vis tik tokiame kampelyje pasigendate spalvų, siūlome astilbes, jos pasižymi spalvų įvairove nuo baltų iki tamsiai rausvų. Ypač gražiai atrodo žemaūgė kininė astilbė, kurios rausvos šluotelės pražysta rugpjūčio mėnesį. Jei susidomėjote šiais augalais ir norite jų įsigyti, rašykite ar skambinkite mums.

comments

smelingi        Ne paslaptis, kad vieni augalai gerai jaučiasi saulės atokaitoje, kiti mėgsta šešėlį, vieniems reikia daug drėgmės, o kitiems nebaisios sausros. Smėlingos dirvos, sausi saulės kaitinami kalvelių šlaitai ne pati tinkamiausia vieta įrengti gėlynui. Bet kuris patyręs gėlininkas Jums pirmiausia patars pasirūpinti dirvožemiu. Šis darbas pareikalaus daug laiko ir pinigų, todėl tokiu atveju minimaliai pagerinus dirvožemį mes rekomenduojame sodinti sausrai atsparius nereiklius augalus. Juos derindami, sukursite gražų savitą, daug priežiūros nereikalaujantį gėlyną.

comments

krioklys       Įsirengus dekoratyvinį tvenkinį, vandens telkinys sode ar sodyboje savaime tampa vienu svarbiausių aplinkos elementu. Jis puošia, pagyvina aplinką, kartu praturtina ją naujomis augalų rūšimis.

       Svarbu nepamiršti , kad dalį tvenkinio paviršiaus turi dengti vandens augalų lapai. Jie sudarys šešėlį ir neleis gausiai augti dumbliams. Karštomis vasaros dienomis vanduo po lapais ne taip įkaista, o tai labai svarbu jei tvenkinyje yra žuvų ir kitų vandens gyvūnų.

comments

juniperusTurbūt nė vienas šiandien neįsivaizduojame savo gyvenamosios aplinkos be spygliuočių. Jie gali būti pritaikomi visur-mažesniuose ar didesniuose alpinariumuose, kompozicijose su daugiametėmis gėlėmis, iš jų galime formuoti gyvatvores ar auginti pavieniui. Vienur spygliuočiai patys bus akcentas, kitur padės atskleisti kitų augalų grožį. Tik jų įvairovėje ir gausoje nesunku pasimesti. Tujos, puskiparisiai, kadagiai, pušys, kukmedžiai, kėniai, eglės... o kur dar jų veislių ir formų įvairovė. Susiruošus sodinti patikusį spygliuotį, svarbu nepamiršti , kad kiekviena jų rūšis reikalauja, tam tikros dirvos, apšvietimo, nevienodas jų poreikis drėgmei. Turbūt nuo seno visų mėgstamos ir dažniausiai auginamos paprastosios eglės (Picea abies).

comments