Aktualijos
Naujausi Augalai

skaidrus

pavesyje      Kiekvienoje sodyboje ar sode visada surasime vietų, kur medžiai ,krūmai ar pastatai užstoja saulės šviesą. Dažnai girdime skundus, kad tokiose vietose niekas neauga. Tačiau net ir pavėsingoje vietoje galite susikurti nuostabią augalų kompoziciją. Toks kampelis gal ir nežėrės spalvingų žiedų gausa, bet įvairi lapų spalva, faktūra, tinkamas augalų išdėstymas, neleis abejoti šio kampelio grožiu.

      Neskubėkite augalų augančių pavėsyje tręšti, jie auga lėčiau todėl ir trąšų jiems reikia mažiau. O be to, jei jūsų kompozicija po medžiais - nukritę, supuvę lapai bus jiems papildoma trąša. Žolinius augalus reikia mažiau prižiūrėti , tik kas kelis metus vertėtų iškasti ir padalinti, kad nesutankėtų. Piktžolių taip pat bus nedaug, o kai kiliminiai augalai uždengs žemę, jų išvis beveik neliks. Jei pavėsingoje vietoje įrengsite Pavesisatramas, stelažus - galėsite auginti penkialapį vinvytį ar vijoklinę hortenziją. Jie suteiks ir foną kitiems pavėsį mėgstantiems augalams. Efektingai tokiame kampelyje atrodys blakėžudės žvakės išaugančios apie 1,5m aukščio. Jei pavėsinga vieta dar ir drėgnesnė rekomenduojame gaures. Pševalskio gaurė ypač dekoratyvi pavėsyje, šviečianti savo geltonai auksinių žiedų žvakėmis.

       Iš žemesnių augalų rekomenduotume melsves. Visos jų rūšys ir veislės, taip pat ir margalapės, puikiai auga pavėsyje ir yra visai nereiklios. Savo lapais įdomios rodžersijos kaštonlapės , kurių lapai primena didelius kaštono lapus. Žemės paviršių tokiame kampelyje užkloti gali mažoji žiemė ar gebenė, jos abi nenumeta lapų ir žiemą, yra nereiklios. Jei vis tik tokiame kampelyje pasigendate spalvų, siūlome astilbes, jos pasižymi spalvų įvairove nuo baltų iki tamsiai rausvų. Ypač gražiai atrodo žemaūgė kininė astilbė, kurios rausvos šluotelės pražysta rugpjūčio mėnesį. Jei susidomėjote šiais augalais ir norite jų įsigyti, rašykite ar skambinkite mums.

comments